W każdej kawiarni możemy wypić wiele typów kawy, które podawane są w przeróżnych wersjach i z różnymi dodatkami. Każdy znajdzie tam swój ulubiony smak i rodzaj kawy od espresso aż po cappuccino, czy latte macchiato. Teraz ten aromatyczny napój możesz zrobić i wypić nawet w zaciszu swojego własnego domu. Wszystko za sprawą ekspresu do kawy. Konieczne jest jednak zakupienie najlepszego z nich – poznaj więc najlepsze marki ekspresów do kawy!

Topowe marki ekspresów do kawy

W dzisiejszych czasach filiżanka kawy jest stałym elementem poranka każdego z nas. Dobrze zacząć od niej dzień, bowiem gwarantuje ona idealny zastrzyk energii. Jednak wiadomo, że najlepsza i najbardziej aromatyczna kawa to ta zrobiona przez profesjonalny ekspres do kawy. Warto zatem zaopatrzyć się, w któreś z poniższych urządzeń, które reprezentują najlepsze marki ekspresów do kawy. Dzięki temu mała czarna będzie zawsze smakowała jak ta w kawiarni.

  1. De’Longhi

De’Longhi to marka ekspresów do kawy pochodząca z Włoch, czyli ojczyzny prawdziwej kawy. W związku z tym, jeśli chcesz napić się kawy o smaku jak najbardziej zbliżonym do oryginalnego to zdecyduj się na ten ekspres do kawy. Możesz wybierać wśród ekspresów kolbowych, automatycznych i kapsułkowych. Dzięki temu w prosty sposób samodzielnie przyrządzisz aromatyczny napój kiedy tylko przyjdzie ci na to ochota.

2. Jura

Ekspresy do kawy Jura to urządzenia do przygotowywania kawy produkowane w Polsce. Możesz wybierać w różnych ich wersjach, w odpowiednich dla ciebie wariantach cenowych. Masz możliwość dokupienia również wielu akcesoriów, które uwydatnią doznania związane z piciem kawy. Należą do nich: spieniacze i chłodziarki do mleka, czy też podgrzewacze do filiżanek.

3.  Lelit

Filiżanka aromatycznej kawy jeszcze nigdy nie smakowała tak jak ta przygotowana za pomocą ekspresu do kawy marki Lelit. Ekspres do kawy Lelit wytwarzany jest we Włoszech, ale znany jest na całym świecie. To idealne rozwiązanie dla wszystkich domowych baristów. Korzystając z niego zarówno w domu, jak i w pracy przyrządzisz kawę, która swą jakością dorówna chociażby tej pochodzącej z włoskich kawiarni.

4. Saeco

Marka Saeco przygotowała ekspresy do kawy przeznaczone dla wszystkich smakoszy tego napoju. Pozwalają one przygotować go za pomocą tylko jednego kliknięcia w odpowiedni przycisk. Po prostu wybiera się swoją ulubioną kawę i tyle. A dzięki temu ekspresowi można zrobić nawet do dziesięciu rodzajów kawy. Za przyczyną tego profesjonalnego urządzenia można we własnym domu poczuć się jak w najlepszej kawiarni.

 5. Bialetti

Ekspresy do kawy marki Bialetti określane są jako numer jeden wśród tego typu urządzeń. Są one jednymi z najpopularniejszych na świecie i wybierane są przez rzesze osób, które kochają kawę. Świadczy o tym chociażby fakt iż liczba wyprodukowanych egzemplarzy tego ekspresu sięga milionów. Dodatkowym atutem jest to, że marka ta charakteryzuje się również stylowym designem. Jej tradycja sięga początków dwudziestego wieku. Potwierdza to wyjątkową jakość tych produktów i zaufanie, jaką tę markę obdarzyły miliony smakoszy kawy.