Dowiedz jak działa kantor.pl – zaawansowane rozwiązania w zakresie wymiany walut. Sprawdź funkcjonalności internetowej platformy wymiany walut i przekonaj się jak powinien działać dobry kantor on-line.

Myślisz o otworzeniu własnego kantora on-line?  Dowiedz się jakie funkcjonalności powinien posiadać serwis, aby spełnić oczekiwania potencjalnych użytkowników. Sprawdziliśmy funkcjonalności serwisu kantor.pl – jednego z ważniejszych graczy na rynku wymiany walut on-line w Polsce.

Funkcjonalności platformy kantor.pl

Platforma kantor.pl posiada pakiet funkcjonalności, które zapewniają jej wysoką użyteczność oraz sprawne działanie. Serwis posiada następujące funkcjonalności:

 • wymiana walut on-line,
 • baza polskich kantorów,
 • podgląd kursów walut w czasie rzeczywistym,
 • archiwizacja kursów walut,
 • widgety,
 • komentarze walutowe,
 • system CMS.

Panel transakcyjny jest w pełni responsywny, co zapewnia dużą wygodę użytkownikom mobilnym.

Właściwości kantora on-line

Aby kantor spełniał wszystkie swoje funkcje, a także zapewniał wysokie bezpieczeństwo użytkownikom musi posiadać następujące właściwości:

 • rejestracja użytkownika – tworząc platformę należy zaprojektować odpowiedni formularz rejestracyjny, który umożliwi logowanie się na swoje konto zarówno użytkownikom prywatnym, jak i firmowym.
 • Zabezpieczenie certyfikatem SSL – proces rejestracji użytkownika oraz logowania do systemu musi byc realizowany z wykorzystaniem wykorzystaniem certyfikatu SSL. To zapewni użytkownikom bezpieczny transfer informacji pomiędzy użytkownikiem a serwerem.
 • Skalowalność systemu – mając na uwadze rosnącą popularność kantorów on-line należy zapewnić platformie możliwość rozbudowy systemu, który będzie przygotowany na rosnący ruch na stronie, ale także umożliwi instalację dodatkowych funkcjonalności.
 • Użyteczność UX oraz usability – aby zapewnić wygodę użytkownikom, należy przygotować platformę zgodnie z wytycznymi UX. Użytkownicy ogromnie doceniają intuicyjność, łatwość obsługi oraz czytelność serwisu. W dobie dzisiejszej konkurencji serwisów interentowych, wytyczne UX design oraz usability to nie dodatkowy kaprys, lecz konieczność.

Jak działa kantor on-line

Kantor.pl to bardzo intuicyjna platforma, co sprawia, że wykonanie transakcji wymiany walut jest niezwykle proste. W pierwszym kroku należy się zalogować (lub zarejestrować, jeżeli korzystamy z serwisu po raz pierwszy). Następnie należy przelać środki z własnego konta bankowego na swoje konto w serwisie kantor.pl. Kiedy już środki znajdą się na twoim koncie na kantorze, wówczas możesz swobodnie dokonywać transakcji zakupu i sprzedaży walut.

Jedną z największych zalet kantora jest szybkie odświeżenie danych. Serwis aktualizuje dane co 2 sekundy, co sprawia, że wymiana walut jest realizowana po aktualnym kursie rynku Forex.

Popularność kantora on-line

Internetowe platformy wymiany walut zyskują coraz to bardziej na popularności. Duża łatwość obsługi, wysokie bezpieczeństwo transakcji, atrakcyjna oferta cenowa oraz dostępność 24 godziny na dobę to główne zalety kantora on-line. Dlatego też ta forma wymiany walut jest wybierana przez coraz to większą liczbę osób.