Nie każdy zdaje sobie sprawę, że koperty, znane nam głównie jako jeden z podstawowych elementów wyposażenia biura, mogą być także z powodzeniem wykorzystywane do kreowania pozytywnego wizerunku firmy. Sprawdź, czym należy się kierować przy ich wyborze, aby taka forma promocji była najbardziej efektywna.

Profesjonalna korespondencja firmowa

Jednym z początkowych, a zarazem podstawowych dylematów, przed którymi staje osoba, która prowadzi swój własny biznes, jest – w jaki sposób mogę zadbać o pozytywny wizerunek swojej firmy?

Metod, dzięki którym możemy zyskać w oczach potencjalnych klientów i tym samym – zbudować pozytywny wizerunek oraz świadomość naszej marki jest wiele. Począwszy od ulotek i plakatów reklamowych, poprzez zabawne „gratisy” z logo naszej firmy, aż po kompleksowe kampanie marketingowe prowadzone w sieci. Połączenie wszystkich tych kanałów promocyjnych daje zazwyczaj efekt zadowalający początkującego przedsiębiorcę. Aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność swoich działań i przewagę nad konkurencją, warto dodać coś, co odróżni nas od innych firm aktywnie działających na rynku. Możemy osiągnąć to inwestując w korespondencję firmową, która sprawi, że klienci będą postrzegać nas jako profesjonalistów i co najważniejsze – zwiększy się rozpoznawalność naszej marki.

 

Rodzaje kopert

Aby wybrać koperty odpowiednie dla naszej firmy, należy mieć świadomość tego, że możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Podstawowymi formatami są: A, B, C – różnią się między sobą rozmiarami. A jest najmniejszy, B średniej wielkości, natomiast C to rozmiar największy. Najwięcej osób decyduje się na wybór pierwszego z nich.

Koperty różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, ale i typem zamknięcia. Wyróżniamy zamknięcia klejone na mokro, samoklejące z paskiem, a także klejenie samoklejące.

Kolejną cechą kopert, która odróżnia je od siebie, jest ich gramatura, czyli grubość papieru. Aby nasza korespondencja firmowa wyglądała, jak najbardziej elegancko, należy wybierać koperty z grubszego papieru, np. koperty B4. Odznaczają się one odpowiednią sztywnością i trwałością, a także wielkością, która umożliwia umieszczenie na nich efektownego nadruku.

 

Dodatkowe elementy na kopertach

Wykorzystując koperty do promocji firmy, warto zadbać o to, by były wyposażone w dodatkowe elementy, które będą przykuwać wzrok i wyróżnią je spośród stosu korespondencji. Osiągniemy to m.in. dzięki oryginalnemu nadrukowi. Taki zabieg będzie świadczył o naszym profesjonalnym podejściu do biznesu, pomoże nam zwiększyć rozpoznawalność firmy, a co za tym idzie – pozyskać klientów.

Dodatkowymi elementami, w które możemy wyposażyć koperty, są:

  • Okienko – dzięki zastosowaniu tego elementu znacznie usprawnimy proces adresowania koperty. Musimy jednak pamiętać, aby układ danego dokumentu został odpowiednio zaprojektowany, tak by można było bezproblemowo dopasować nadrukowane dane do wymiaru okienka.
  • Folia bąbelkowa – jest to doskonały sposób, aby zabezpieczyć naszą przesyłkę. Jej atutem jest niska waga, dzięki której nie poniesiemy wysokich kosztów wysyłki.
  • Usztywniający karton – aby wzmocnić kopertę i uchronić ją przed uszkodzeniami, warto zastosować dodatkowe usztywnienie z kartonu.

 

Gdzie zamówić koperty firmowe?

Wybierając drukarnię, która stworzy dla Ciebie profesjonalną korespondencję firmową, należy zwrócić uwagę na jakość jej usług, terminowość i estetykę ich realizacji. Tym samym, warto wziąć pod uwagę ofertę kopertafirmowa.pl, która bezsprzecznie wyróżnia się na tle konkurencji. Firma ta świadczy usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i międzynarodowym korporacjom. Kopertafirmowa.pl posiada 10 lat doświadczenia w branży,  gwarantuje rzetelną realizację zleconego zamówienia z zachowaniem najwyższych standardów jakości druku. Co więcej, zespół profesjonalistów, przy złożeniu zamówienia na 1000 sztuk z konkretnego rodzaju, wykona dla Ciebie oryginalny projekt graficzny koperty firmowej za darmo.