Jeżeli szukają Państwo zaawansowanych produktów UTM, które zapewnią firmie najlepszą z możliwych ochronę przedsiębiorstwa w każdej skali, zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniem wiodącego producenta urządzeń i systemów UTM. Sprawdź jakie rozwiązania i funkcjonalności zawierają najnowocześniejsze, zintegrowane systemy ochrony sieci oraz urządzeń końcowych, które dedykowane są zarówno dla małych, jak i dużych firm.

Czym są zapory UTM?

UTM (Unified Threat Management) to wielofunkcyjne zapory sieciowe, które zostały zintegrowane do jednego urządzenia. Poza zapewnieniem kontroli bezpieczeństwa, zapory UTM pełnią także szereg różnorodnych funkcji, m.in.:

 • Filtr antyspamowy,
 • Sieciowy filtr antywirusowy,
 • Filtrowanie treści,
 • Router,
 • System wykrywania włamań.

Implementację systemów UTM rekomenduje się zwłaszcza w dużych organizacjach, w których konieczne jest zarządzenie bardzo dużą ilością oddzielnych urządzeń zabezpieczających sieci i systemy przed intruzami (m.in. zapory sieciowe filtrujące, zapory sieciowe pośredniczące, systemy wykrywania i zapobiegania włamaniom IPS, IDS, itd.)

Nowoczesne systemy produktów UTM wyróżniają się nie tylko wysokim poziomem bezpieczeństwa, ale oznaczają także pełną integrację systemu, intuicyjność obsługi oraz mobilność, która umożliwia kontrolę bezpieczeństwa w dowolnym miejscu w sieci.

Spośród szerokiego asortymentu wielofunkcyjnych zapór sieciowych, warte rekomendacji są przede wszystkim system Firewall Sophos UTM.

Firewall Sophos UTM

Sophos Firewall został stworzony przez czołowego dostawcy na rynku UTM oraz najnowszej generacji zapór sieciowych. Największym atutem produktu jest najnowocześniejsza technologia marki Sophos. Produkt gwarantuje jeszcze szybszą identyfikację zagrożeń, zautomatyzowaną izolację zainfekowanych urządzeń, a także bardzo skuteczną odpowiedź na wszelkie pojawiające się zagrożenia w sieci.

W ofercie Sophos znajdziemy szereg modeli, począwszy od urządzeń stacjonarnych z wbudowanym WiFi, a skończywszy na zintegrowanym i wielofunkcyjnym centrum danych.

Jak działa Firewall Sophos UTM?

Zapory odznaczają się m.in. następującymi funkcjonalnościami:

 • Sophos Firewall Manager nowoczesne, w pełni scentralizowane i niezawodne urządzenie, na które składa się wiele zapór sieciowych. Partnerzy Sophos oraz dostawcy usług zarządzanych otrzymują tę opcję bezpłatnie.
 • Network Security Control Center intuicyjny interfejs, dzięki któremu natychmiastowo połączymy się z siecią i uzyskami informacje o zagrożeniach.
 • Unified Policy Model narzędzie, które udostępnia skonfigurowane szablony zarządzania aplikacją. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wykonać szereg działań zgodnie z zaplanowanymi procedurami, a cały proces zarządzania urządzeniem jest niezwykle szybki i łatwy.
 • User and App Risk Analysis – aplikacja pozwala wskazać i określić poziom ryzyka poszczególnych operacji.
 • Centralized Cloyd Managementaplikacja umożliwiająca sterowanie systemem zapór sieciowych w chmurze. Dzięki temu rozwiązaniu, mają Państwo zapewnioną pełną mobilności możliwość zarządzania urządzeniem z dowolnego miejsca z poziomu chmury.
 • Series of appliances bogaty asortyment urządzeń, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Dodatkowo Firewall Sophos zawiera także szereg innych funkcjonalności,  takich jak Security Heartbeat, która stanowi innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa. Funkcja łączy zaporę sieciową z urządzeniami końcowymi (endpoint), co pozwala na szybką i sprawną wymianę danych i umożliwia pełną ochronę przez najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami sieciowymi.

Dlaczego warto skorzystać z rozwiązań UTM?

Zapora firewall Sophos to z pewnością jeden z najnowocześniejszych produktów na rynku, który gwarantuje najwyższy poziom ochrony sieci i urządzeń przed zsynchronizowanymi i złożonymi technologicznie atakami. Każda firma, która ceni sobie bezpieczeństwo swoich zasobów, a także chce uchronić się przed ryzykiem ponoszenia wysokich kosztów napraw sieci powinna zapoznać się z funkcjonalnością Firewall Sophos UTM.