Chcesz rozpocząć swoją przygodę z obserwacją nieba, ale nie wiesz jaki sprzęt wybrać? Sprawdź naszą propozycję – teleskop Levenhuk Skyline 130×900 EQ.

Teleskop Levenhuk Skyline

Do urządzeń optycznych doskonałej jakości należy z pewnością zaliczyć teleskop Levenhuk Skyline 130×900 EQ. Urządzenie to jest chętnie wykorzystywane przez początkujących, jednak wiele pożytku maja z niego także bardziej doświadczeni obserwatorzy ciał niebieskich.

Zwierciadlany teleskop został wyposażony w soczewkę obiektywową o średnicy 130 mm. Ogniskowa wynosi 900 mm, co w połączeniu z powiększeniem 260x daje świetne efekty. Warto podkreślić brak aberracji chromatycznych, znacząco polepszający jakość obrazu. Teleskop Levenhuk Skyline 130×900 EQ to model doskonale łączący przystępną cenę z zadowalającą jakością. Tym samym budzi on zainteresowanie i jest chętnie wykorzystywany do obserwacji rozmaitych obiektów.

Co podziwiać przez teleskop Levenhuk Skyline 130×900 EQ?

Urządzenie to daje niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o obserwacje astronomiczne. Pozwala podziwiać księżyc, planety, mgławice, gwiazdy binarne, a nawet odległe galaktyki. Jakby tego było mało, każdą wyjątkową obserwację można bez trudu uwiecznić na wykonanym teleskopem zdjęciu. Jakość i możliwości urządzenia są zdecydowanie lepsze, dzięki zastąpieniu soczewek zwierciadłami, przez które sprzęt tego typu nazywa się teleskopem Newtona. Nie bez znaczenia są również dodatkowe okulary z wielowarstwowymi powłokami. Ich ogniskowe to 10 i 25 mm, natomiast pole widzenia wynosi od 50 do 52 stopni.