Gdy za oknem wiosna, ubieramy się lżej, chętniej bawimy się modą i prezentujemy swoje stroje. To także najlepsza pora na odświeżenie garderoby – nie tylko własnej, ale i swoich dzieci. Moda chłopięca ewoluuje, sklepy z odzieżą przyciągają naszą uwagę kolorowymi tkaninami, wysokiej jakości materiałami i ciekawym wzornictwem. Co sezon w sklepach czekają nowe, cudowne kolekcje, które chętnie dobieramy do potrzeb i stylu naszych synów. W tym artykule doradzimy Ci, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wiosennej kurtki, aby była wygodna dla dziecka i zapewniała mu odpowiednią ochronę w przypadku dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych. 

 

Jak wybrać wiosenną kurtkę dla chłopca? 

Kurtka wiosenna dla chłopca powinna być przede wszystkim przeciwdeszczowa, bo w naszym klimacie deszcze i delikatne mżawki wiosną to niemal element codzienności. Ze względu na fakt, iż większość dni jest jeszcze dość chłodna, zaleca się wybranie modelu wyposażonego w podszewkę najlepiej z cienkiego polaru, który będzie odpowiednio chronił przed zimnem w niezbyt ciepłe jeszcze dni.  

Wiele mam poleca również, aby wybrana kurtka na wiosnę dla chłopca była utrzymana w ciemniejszych kolorach lub aby na materiale znajdował się deseń, na którym nie będzie od razu widać zabrudzeń. Wiosną dzieci mają mnóstwo energii, chętnie biegają, bawią się i niestety dla mam mocno się brudzą, jeśli więc codzienne pranie kurtki nie wchodzi w grę warto wybrać nieco ciemniejszą opcję.  

Jeśli zamawiasz kurtkę w sklepie internetowym z odzieżą dziecięcą, dokładnie zmierz swoją pociechę metrówką i zamów przynajmniej odrobinę większą, aby zyskać pewność, że nie będzie za mała. W zależności od marki ubrania bywają różnie skrojone, więc jeśli masz możliwość przymierzenia takiego modelu w sklepie stacjonarnym w przypadku dziecka, które nieustannie rośnie, warto skorzystać z takiej możliwości. 

 

Praktyczna kurtka dziecięca na wiosnę – niezbędne wyposażenie 

Dla małego odkrywcy, któremu pogoda niestraszna wskazane będzie wybranie kurtki z kapturem, zapewniającym mu odpowiednią ochronę przed wiosennym deszczem. Warto także zwrócić uwagę na to, by kurtka została wyposażona w praktyczne kieszenie, w których dziecko będzie mogło przechowywać różnego rodzaju drobiazgi.